Vaja evakuacije

V petek, 6. maja 2022, je potekala vaja evakuacije PŠ Mošnje.

Pri vaji evakuacije, ki si jo je med drugim ogledalo več vaščanov, so sodelovali: PGD Mošnje, Brezje in Radovljica, PP Radovljica in Reševalna postaja Bled.

Otroci so si lahko ogledali reševalno vozilo in izvedeli, kako in s čim vse pomagajo pacientom. Enako so reševalci na posameznih prostovoljcih pokazali, kako oskrbijo posamezne dele telesa.

Ogledali so si tudi tri gasilska vozila ter vozilo s košaro za reševanje iz višjih nadstropij. Tovrstno reševanje je bilo uporabljeno tudi v tej evakuaciji naše šole. Iz mansarde so bili z njeno pomočjo rešeni učenci 3. in 5. razreda.

Uprizorjena je bila tudi prometna nesreča dveh vozil, v katerih je bila ukleščena ena oseba, katero je bilo potrebno iz vozila izrezati.

Vaja je bila za otroke izredno zanimiva in poučna. Za nova znanja so bili motivirani od prve do zadnje minute.

Ob tem se kolektiv PŠ Mošnje lepo zahvaljuje vsem sodelujočim.

Besedilo: Tatjana Pretnar

Fotografije: Tatjana Pretnar, Urška Ambrožič