Sprejem v šolsko skupnost

V tednu otroka smo prvošolce sprejeli v šolsko skupnost učencev podružnične šole Mošnje.

Učiteljica Anja Mohorič, vodja šolske skupnosti, je ob tej priložnosti z učenci od 2. do 5. razreda pripravila kratek program. Prvošolcem je razložila, kaj pomeni biti član skupnosti, učenci višjih razredov pa so dogodek popestrili s petjem in deklamacijami. V zahvalo so prvošolci svojim velikim prijateljem povedali šolska pravila ter jim zapeli dve pesmici in tako pokazali, da so se v prvem mesecu svojega šolanja že ogromno naučili.

Da so učenci 1. razreda postali enakopravni člani šolske skupnosti, so morali ponoviti slovesno zaprisego, s katero so obljubili, da se bodo pridno učili, spoštovali učence in zaposlene, pazili na svoje in šolske stvari ter spoštovali šolska pravila.

Ob tej priložnosti so prejeli v spomin diplomo ter majhno darilce.

Vsem prvošolcem ob vstopu v šolsko skupnost čestitamo in jim želimo, da bi sooblikovali življenje na šoli ter da bi se med nami dobro počutili.

Besedilo in fotografije: Anita Erman