Prvi šolski dan

Na podružnični šoli Mošnje smo v letošnjem šolskem letu pozdravili kar 22 prvošolcev.

Ker je bil to njihov prvi šolski dan, smo se potrudili, da je bil za njih res nekaj posebnega.

Sprejem je potekal v kulturnem domu, kjer so si, po uvodnem pozdravu vodje podružnice, dr. Tatjane Pretnar, ter nagovoru ravnatelja šole, g. Borisu Mohoriču in županu občine Radovljice, g. Cirilu Globočniku, otroci in starši ogledali igrico, ki so se jo posebej zanje naučili učenci podružnične šole Mošnje.

Za vmesne glasbene točke sta, pod vodstvom ga. Anje Mohorič, poskrbela oba pevska zbora PŠ Mošnje.

Da je bil dan popoln, so se prvošolci v šolski jedilnici posladkali še s slastno malico. Po malici so se otroci pridružili staršem v matični učilnici, kjer je zanje imela ga. Tadeja Arko Rupar kratko predavanje. Sledila je slavnostna podelitev rutic in diplom s strani njihove razredničarke, Anite Erman, ter druge učiteljice, Anje Mohorič. Domov so odšli nasmejani, polni vznemirjenja in pričakovanj.

Našim prvošolcem želimo na novi poti veliko znanja ter nepozabnih prijateljstev.

Besedilo: Anita Erman

Fotografije: Tatjana Pretnar, Anita Erman