Snežakova skrivnost v 1. M

Cel mesec december smo prvošolci odkrivali razne skrivne naloge ali opravila, ki nam jih je v žepke razrednega koledarja skrival naš Snežak.

Poleg prebiranja zimskih in božičnih pravljic, prepevanja pesmi s tovtstno tematiko smo veliko tudi likovno ustvarjali (božične nogavičke, jelenčki Rudolfi, zimska rokavička, pingvinja šola). Kakšen dan pa nam je Snežak dal prav posebno nalogo. Tako smo imeli dan obrnjenih oblačil, dan, ko smo delali domačo nalogo ali brali knjige pod mizami, …

… dan, ko smo povabili prijatelje iz drugih razredov v prvi razred na igro ali jim narisali risbice, dan, ko smo pomagali staršem doma pri hišnih opravilih ipd. Zadnje dni koledarskega leta pa smo sklenili s pravo božično čajanko. Ob srkanju okusnega čaja iz skrbno izbranih skodelic smo drug drugemu izrekali lepe želje za leto 2024, malo poklepetali ter se posladkali s svežim in suhim sadjem, pa tudi piškoti niso manjkali.

Besedilo in fotografije: Anita Erman