Dan zdravja

Prvo- in tretješolci smo petek, 5. 4., preživeli na prav poseben način, s poudarkom na zdravju.

V 3. M smo dan začeli z jutranjo jogo ter plesom, ogledlai smo si lutkovno predstavo o tem, kako skrbeti za svoje zdravje, nato so učenci izdelali miselne vzorce na to temo.

V 1. M smo si ogledali predstavitev in kratke posnetke o tem, kako poskrbeti za svoje zdravje in dobro počutje.

Nato smo umili roke, si nadeli predpasnike in učilnica 1. M je v hipu postala Masterchef kuhinja. Otroci so spretno zavrteli žlice in vilice, z nožki nasekljali zelenjavo ter si pripravili slastno malico. Na meniju so bili trije različni namazi – drobnjakov, tunin ter namaz iz paprik. Kot zmagovalni je bil razglašen tunin namaz, saj je izginil v naše trebuščke kot bi mignil. Čeprav tudi drobnjakov namaz ni veliko zaostajal za njim. Na koncu pa smo se posladkali še z bananino skuto ter domačo marmelado.

Po kratkem predahu smo se vsi odpravili na opazovalni sprehod v gozd. Nadihali smo se svežega zraka ter z različnimi nalogami zaposlili vsa svoja čutila. Ob prihodu nazaj pred šolo pa smo poskrbeli, da bo narava ostala še naprej tako lepa ter smo s kratko čistilno akcijo očistili šolski okoliš.

Besedilo: Anita Erman

Fotografije: Anita Erman, Mateja Poklukar Šmit, Laura Koren