Obisk mestne knjižnice (1. M)

Prvo sredo v juniju smo obiskali knjižnico Antona Tomaža Linharta v Radovljici.

Ker je bil dan sončen in topel, nas je ga. Silva Kos pričakala kar na terasi mestne knjižnice. Otroci so z zanimanjem prisluhnili njeni predstavitvi pravljičnih kovčkov ter zgodbicam o škratih na Jelovici in Begunjščici. Nekaj od otrok se je preobleklo v pravljične junake iz knjig – v Kekca, Muco Copatarico, zvezdico Zaspanko, Martina Krpana in kralja Matjaža.

Po malici so se sprehodili skozi vsa nadstropja knjižnice, spoznali načine izposoje in vračila knjig ter kaj vse knjižnica ponuja obiskovalcem. Še najbolj pa so otroci uživali, ko so lahko brskali med policami ter si izbrali knjigo in jo prelistali.

Po zaključenem ogledu knjižnice pa so se peš podali nazaj v Mošnje in naredili nekaj tudi za svoje zdravje.

Besedilo in fotografije: Anita Erman